Niezależność finansowa

Gdyby mój mąż dowiedział się, że w tajemnicy przed nim poszłam dziś na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko asystentki klienta byłby bardzo, bardzo zły i na pewno zdołałby wymyślić dla mnie jakąś odpowiednią karę. Jak znam życie byłoby to zapewne zmniejszenie ilości pieniędzy, jaką na początku każdego tygodnia dostaję na utrzymanie domu.

39Mój mąż jest człowiekiem dość specyficznym. Uważa, że to mężczyzna powinien pracować zawodowo, a żona powinna siedzieć w domu i zajmować się dziećmi. Już parę razy próbowałam z nim rozmawiać o podjęciu przeze mnie pracy, ale on tylko się denerwował i nie chciał o tym słyszeć. Informacja o rekrutacji do działu sprzedażowego podziałałaby na niego jak płachta na byka, asystent klienta Łódź.

Mąż ma własne konto bankowe, do którego ja nie mam żadnego dostępu. Mąż każdego tygodnia wydziela mi odpowiednią, według niego, ilość pieniędzy, za które muszę kupić wszystkie niezbędne rzeczy do domu. Czasem brakuje mi pieniędzy, a wtedy muszę udać się do męża, powiedzieć na co wydałam przeznaczone środki i udowodnić, że potrzebne mi są dodatkowe finanse. Taka sytuacja nie jest dla mnie komfortowa – wolałabym mieć własne konto i własne pieniądze, a nie musieć się o wszystko prosić męża. Czy to takie dziwne, że chcę być niezależna finansowo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *