Ograniczenia zawodowe

Dziś po południu wypada dzień, w którym jak co tydzień spotykamy się z grupką znajomych i robimy to, co najbardziej lubimy, a mianowicie słuchamy muzyki, gramy i śpiewamy. Jako, że mamy dziś dopiero wtorek, czyli do końca tygodnia zostały jeszcze trzy długie dni, nie możemy pozwolić sobie na żadne wyskoki alkoholowe, bo mogłoby się to dla nas skończyć bardzo źle.

21Ja pracuję jako asystent klienta Dąbrowa Górnicza, każdego dnia rozmawiam z kilkunastoma osobami, w tym kilkoma klientami, wobec których muszę zachowywać się nienagannie i nie wyglądać na skacowanego pracownika, który nie wie o czym mówi. Nie tylko ja, z mojej grupki znajomych mam zajęcie, które związane jest z całkowitą abstynencją. Jedynie Marek, który od dwóch miesięcy jest na bezrobociu może pozwolić sobie na małe piwko dla rozluźnienia palców i lepszego wyczucia rytmu.

Jola, która jest naszą, że tak powiem, wokalistką, pracuje na co dzień w szkole podstawowej i gimnazjum, w których naucza muzyki, sztuki i bodajże wiedzy o kulturze. Nauczyciel musi być dla swoich uczniów przykładem i nie może do pracy przychodzić pod wpływem alkoholu. Jest to niemożliwe. Tak samo Darek, który pracuje jako anestezjolog w dąbrowskim szpitalu – wiadomo co to by była za afera, gdyby pewno dnia przyszedł do szpitala pijany i w takim stanie usiłował uśpić pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *