Roszczeniowa klientka

Klienci od czasu do czasu potrafią mnie doprowadzić do szewskiej pasji nie tylko swoimi słowami i czynami, ale również ogólnym zachowaniem w stosunku do mojej osoby lub ich własnej sprawy. Czasem mam wrażenie, że ludzie są niepoważni i nieświadomi tego, że ich zainteresowanie produktami firmy oznacza zwiększoną ilość pracy dla danego asystenta klienta. Jeśli nie chcą korzystać z usług lub produktów danej firmy niech nie dzwonią i nie umawiają się na spotkania, bo zamiast spotkań z nimi można by przeprowadzić bardzo skuteczne pertraktacje z innymi osobami.

45Od czasu do czasu zdarza się spotkać również osobę, której zaangażowanie w firmę jest wręcz zbyt duże i znacznie utrudnia pracę, asystent klienta Mysłowice. Ja miałem wątpliwą przyjemność poznać takowego klienta parę miesięcy temu i do tej pory nie udało mi się uwolnić od pani Teresy i jej ciągłych żądań, pomysłów, pytań i potrzeb. Z chęcią przekazałbym jej sprawę jakiemuś koledze lub koleżance, ale skoro takie sytuacje nie mają w naszej firmie miejsca na pewno zostałoby to uznane za coś podejrzanego.

Chcąc nie chcąc jako asystent klientki musiałem podać jej swój służbowy numer telefonu, czym naraziłem się na ciągłe ataki i wymuszane rozmowy. Od dwóch miesięcy nie było dnia, żeby pani Teresa nie dzwoniła do mnie choćby po to, by zapytać co słychać lub co jej mogę zaproponować. Na szczęście klientka ma na tyle dużo wyczucia, że zostawia mnie w spokoju chociaż w weekendy, choć w poniedziałek dzwoni już z samego rana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *