Asystent klienta – jak może skuteczniej doradzać klientom?

klienciAsystent klienta ma jeden kluczowy cel, któremu przyświecają wszystkie zadania, jakie wykonuje. Celem tym jest sprzedanie klientowi oferty. Jego rola różni się jednak od roli tradycyjnego sprzedawcy. Jaka jest różnica? Głównie taka, że sprzedawca chce sprzedać ofertę bardziej bezpośrednio. Asystent natomiast ma raczej sprzedawać poprzez doradzanie oraz dbanie o budowanie pozytywnego wizerunku firmy.

Jak może skuteczniej wykonywać swoje zadania?

Asystent klienta ma dość różnorodną pracę. Nigdy nie wiadomo bowiem jaki klient pojawi się w jego zasięgu. Różnorodność ludzi, do których musi dotrzeć, powoduje, że również różnorodne powinny być jego metody działania. Jeśli nie będą one odpowiednio dopasowane do konkretnych potrzeb, będą one nieskuteczne. Metod w dużej mierze można się nauczyć, jednak również nabywa się je wraz z nabywaniem doświadczenia. Im dłużej asystent klienta pracuje, tym łatwiej jest mu wyczuć, które sposoby działają na jakiego człowieka.

Aby doradzać skuteczniej, asystent klienta powinien znać podstawy psychologii, a przynajmniej rozumieć, jak ważne są kompetencje miękkie. Tylko w ten sposób ma szansę szybciej identyfikować potrzeby klientów, a co za tym idzie, łatwiej oraz efektywniej dobierać sposoby przedstawiania oferty. Najlepiej, jeśli więc to firma zapewni asystentowi odpowiednie szkolenia.

Comments 7

    1. Post
      Author
    1. Post
      Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *